Nákupní košík je prázdný.

0 položek
Celkem:
0,00 Kč
Vstoupit
0 položek (0,00 Kč)
 
 

LNB konvertory

ÚvodÚvod

LNB konvertor

LNB konvertor (Low Noise Block converter) je zařízení, které přijímá signál ze satelitní družice, zesiluje ho a převádí ho na nižší frekvenci. Tuto nižší frekvenci zpracovávají satelitní přijímače a mění ho na A/V signál a data. LNB konvertor se instaluje do ohniska satelitní paraboly a k samotnému satelitnímu přijímači se připojuje přes koaxiální kabel.

 

Druhy konvertorů         

Hlavním parametrem, podle kterého se určuje kvalita LNB konvertoru, je šumové číslo. Toto číslo určuje citlivost na přijímaný signál. U většiny dnes vyráběných LNB konvertorů se šumové číslo pohybuje kolem 0,2dB. No u lepších modelů se pohybuje až na hranici 0,1dB.


LNB konvertory se vyrábějí v různých provedeních. Tyto typy se od sebe liší podle počtu výstupů a určení. Základním modelem je Single LNB konvertor. Jedná se o univerzální konvertor, který obsahuje jediný výstup pro přijímač. Běžnějšími LNB konvertory, které se běžně používají, jsou ty se dvěma výstupy tzv. Twin LNB, se čtyřmi výstupy - Quad LNB nebo dokonce i s osmi výstupy - Octo LNB konvertor. Pro hromadné rozvody TV signálu přes multipřepínače a profesionální zařízení se používají tzv. Quattro LNB konvertory. Tyto konvertory jsou specifické tím, že každý ze 4 výstupů obsahuje horizontální nebo vertikální polarizaci a horní nebo dolní pásmo.

 

Nejběžnější LNB konvertor

Evropské domácnosti preferují především příjem z družic Astra 1 (19° východně) a Astra 3 (23,5° východně). Pro tyto domácnosti je nejlepším vývěrem Monoblock LNB konvertor (nebo někdy i Duo LNB konvertor). Tento typ konvertoru integruje dva univerzální LNB konvertory a DiSEqC přepínač do jednoho celku. Největší výhodou tohoto typu LNB konvertoru je jednodušší montáž a to i pro laika. Taktéž se vyrábí v provedení Monoblock Single, Twin a nebo Quad LNB pro příjem satelitního signálu na vícero televizorech.

Monobloky

Monobloky

6 produktů
Single

Single

4 produkty
Twin

Twin

3 produkty
Quad

Quad

4 produkty
Octo

Octo

1 produkt
Quattro

Quattro

2 produkty
Wideband

Wideband

1 produkt
LNB Digital SCR

LNB Digital SCR

1 produkt
Speciální

Speciální

2 produkty

 

Spolupracujeme:

artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Copyright 2012 - 2024 © qamo.eu
Vytváříme internetové obchody - All4shop.sk Vytváříme internetové obchody