Nákupní košík je prázdný.

0 položek
Celkem:
0,00 Kč
Vstoupit
0 položek (0,00 Kč)
 
 

Multipřepínače

ÚvodÚvod

DiSEqC multipřepínače

Satelitní DiSEqC multipřepínač je zařízení, které vám umožní přijímat signál z vícero LNB konvektorů ve vícero koncových bodech. Pro menší budovy jsou určené kompaktní multipřepínače s 1 až 8 vstupy z družic a 4 až 26 výstupy do koncových zařízení.

 

DiSEqC multipřepínače - typy

        
Pro větší budovy jsou určeny flexibilnější kaskádovité multipřepínače až pro 64 uživatelů. Kromě přepínání signálů z družic DiSEqC multipřepínače obsahují i vstup pro rozbočení antén pro terestriální vysílání. Vstup je širokopásmový a v případě použití vícera antén pro příjem je vhodné předtím tyto antény sloučit slučovacím kabelem. Vstup pro terestriální signál je většinou pasivní bez zesílení, ale může být i aktivní s vyrovnáním ztrát způsobených rozbočovacím útlumem. Ve vstupu se vyskytuje napětí 12V elektrické napětí, které zaručuje napájení anténových předzesilovačů.

DiSEqC multipřepínače se instalují mezi LNB konvektor a satelitní přijímač. Vůči přijímači se multipřepínač chová jako univerzální přepínatelný LNB konektor nebo soustava vícera LNB konvektorů. Multipřepínač tedy uvolňuje do přijímače satelitní mezifrekvenci, ale pouze takovou, o kterou přijímač požádá příslušnými řídícími povely DiSEqC. Každý přijímač, který je k takovému multipřepínači připojen, má přístup ke všem frekvencím na všech družicích nalezených na připojené satelitní anténě.           

Využití DiSEqC                                       

DiSEqC (Digital Satellite Equipment Control) je komunikační protokol, který umožňuje přepínání zdrojů signálů z vícera parabol / LNB konvektorů. Tento komunikační protokol je využíván mnoha zařízeními jako například satelitními přijímači, natáčecími motory, pozicionéry a DiSEqC multipřepínači. Povely pro přepínání zdrojů jsou přenášené pomocí koaxiálního kabelu. Jedná se o ten samý koaxiální kabel, po kterém se přenáší samotné signály satelitního vysílání.

Diseqc

Diseqc

17 produktů
Příslušenství

Příslušenství

3 produkty
Wideband frendly

Wideband frendly

2 produkty
Digital SCR

Digital SCR

2 produkty

 

Spolupracujeme:

artikul.cz, vyhledávač zboží a služeb zdarma

Copyright 2012 - 2024 © qamo.eu
Vytváříme internetové obchody - All4shop.sk Vytváříme internetové obchody